2016. febr. 5.

Összefoglaló 2016. január

8 elolvasott könyv, a fele magyar íróktól, 3 (4) férfi író, és 1 újraolvasás a havi termés.
És a 8-ból 2 nem sorozat! (csak el ne kiabáljam)

Műfaji megoszlás:
1 krimi
1 sci-fi
2 new adult (1 drámai és 1 erotikus)
2 young adult (sulis)
2 fantasy (1 ifjúsági és 1 klasszikusabb)
Vajon melyik lett 10 pontos nálam?


Kylie Scott: Taktus 
Stage Dive sorozat 1. része
Az ébredést Las Vegasban nem éppen így képzelte 
Evelyn Thomas úgy tervezte, hogy hatalmas bulival ünnepeli a 21. születésnapját Las Vegasban. Őrült nagy bulival. De a legvadabb álmaiban sem jutott volna eszébe, hogy másnap reggel a fürdőszoba padlóján ébred, élete legdurvább másnaposságával, mellette egy kimondhatatlanul vonzó, félmeztelen, tetovált férfi, és az ujján gyűrű, amelyben akkora gyémánt van, hogy King Kong is elismerően csettintene. Bár emlékezne rá, hogyan jutott el ide!

Műfaj: New Adult az erotikus fajtából
Kiadás: 2015 Könyvmolyképző
A fülszöveget olvasva nem voltak nagyok az elvárásaim, de ez a könyv még azt az alacsony szintet sem bírta átugrani. 
Végtelenül klisés, kiszámítható történet, ami nem lenne baj, ha szerethető vagy izgalmas szereplők lennének benne és lehetne rajta egy kicsit nevetni vagy izgulni. De nem. 
Iszonyúan unalmas! 
David csak egy papírmasé figura, semmi mélysége nincs a karakterének, de azt tudjuk, hogy gyönyörű és Evelyn a világ legszerencsésebb lánya mert birtokolhatja ezt a férfiistent. 
És persze elhangzik az a mondat is amivel engem a világból is ki lehetne kergetni: „az enyém vagy!” 
A végén már csak átfutottam a szintén uncsira sikeredett erotikus jeleneteket és vártam, hogy félretehessem és soha többé ne is lássam ezt a könyvet. 
Értékelésem: 10/4 
A négy pontot az egyik mellékszereplő Mal miatt kapta, akiről a következő rész szól, és amit lehet, hogy miatta olvasni fogok.

James S. A. Corey: Leviatán ébredése

Bejegyzésem a könyvről itt olvasható: http://ananiila.blogspot.hu/2016/01/james-s-corey-leviatan-ebredese.html
Értékelésem: 10/6
Jó történet, rosszul megírva.


Terry Brooks: Az első király
Shannara sorozat 1. része
A Shannara-regények legelső darabjában a Boszorkánymester – aki ezer évvel ezelőtt már kirobbantotta a Fajok Első Háborúját – a Paranor ősi várában székelő Druidatanács elpusztítására, majd egész Négyföld (elfek, törpék és emberek) lerohanására készül. Hatalmas haderejét a már leigázott északföldi troll és gnóm faj alkotja, akiket halhatatlan szolgái, a Koponyahordozók tartanak rettegésben. 
Bremen, a druida hasztalan próbálja társait figyelmeztetni a veszélyre. Rá kell ébrednie, hogy a Sötét Úr elleni harcban csupán barátai – Risca, Tay Trefenwyd, Kinson és Mareth – segítségére és saját mágiájára számíthat. Mindez azonban nem elég: a Sötét Úr elpusztítására bűverejű, mágikus kard rendeltetett, amelynek megalkotása a druida, forgatása a fiatal elf király, Jerle Shannara feladata… Képesek-e valamennyien szembenézni önnön végzetükkel?

Műfaj: fantasy, klasszikus-mágiás
Kiadás: 2000 Európa
Többre és valami sokkal jobbra számítottam. 
Maga a történet sem túl eredeti, ide-oda vándorlás egy kis csatározás, határozottan Gyűrűk ura utánérzés. Sajnos a karakterekbe sem szerettem bele. Egyenlőre tanácstalan vagyok a folytatást illetően, mert közben elkezdtem nézni a tv-sorozatot is, ami ugye a harmadik részből készült és annak a cselekményétől sem vagyon lenyűgözve. Meg fogom nézni, de arra nem kaptam ihletet, hogy el is olvassam. 
Talán majd egyszer folytatom, ha nem lesz gyakorlatilag végtelen a várólistám.
Értékelésem: 10/7 
Annak aki olvasta a Gyűrűk urát annak ismerős lehet.


Rebecca Donovan: What if-Mi lenne, ha...
Mi lenne, ha másodszorra is átélhetnéd az első találkozást? Cal Logan döbbenten veszi észre Nicole Bentleyt a vele szemben lévő kávézóban, több ezer kilométerre szülővárosuktól. 1 éve, az érettségijük óta senki sem látta őt, és senki sem hallott róla. Úgy tűnik, hogy ő nem is Nicole. A lány pontosan ugyanúgy néz ki, mint Cal gyerekkori szerelme, de az ő neve Nyelle Preston, és fogalma sincs arról, hogy Cal kicsoda. Nyelle ösztönző, fogékony és vakmerő, az élethez való szenvedélyes hozzáállása másokra is átragad. Ebben Nicole teljes ellentéte. Calt totálisan lenyűgözi a lány, és megállíthatatlanul beleesik. Nyelle azonban kivételesen titokzatos, és ahogyan Cal egyre közelebb jut a rejtélyek megoldásához, úgy egyre kevesebbet akar tudni. Amikor a múlt és a jelen titkai összecsapnak, egy dolog világossá válik: Semmi sem az, aminek látszik.
Műfaj: new adult, drámaibb fajtából.
Kiadó: 2015 Maxim
Az elejét kimondottan utáltam és kacérkodtam a gondolattal, hogy nem is olvasom tovább. Idegesített Cal struccpolitikája, de aztán rá kellett döbbennem, hogy mivel jómagam is konfliktuskerülő vagyok és gyakran csak sodródom az árral, gyakran alkalmazok olyan módszereket, mint a srác, így aztán egy idő után már értettem őt. 
Nagyon lassan, puzzle-szerűen építkezik fel a múltból a történet és ez okoz némi kesze-kuszaságot, mégis amikor a végén a helyére került minden, csak-csak nyeldesni kellett a könnyeimet. 
Nem egy Elakadó lélegzet az biztos, de így utólag nem bántam meg, hogy elolvastam.
Értékelésem: 10/7
Egyszer olvasós, viszont egyenlőre úgy néz ki, hogy önálló könyv és nem lesz belőle sorozat. Bátran olvassátok, hisz nem kell várni a folytatásra. 


On Sai: Apa, randizhatok egy lovaggal?
Mia Anne tizenhat éves, és nem túl lelkesen Pestre költözik apja munkája miatt.
Egyik éjjel azonban különös fantasy világgal álmodik, ahol ő egy mágus, és onnan kezdve álmában egy helyes, pimasz lovagot bosszant. Bele lehet zúgni valaki állába?
Kósza csavargó kölyökből lett lovag, semmi kedve egy lányba beleszeretni, és feladni a nehezen kiküzdött életét. Ám nyugtalanítja a szemtelen varázslólány, túl sokszor kalandoznak felé a gondolatai. Legszívesebben sose látná őt viszont, de a lány hatalmas veszélyben van, két világ akarja holtan látni. Mitől férfi a férfi, és lovag a lovag?
Amon, az apa, világhírű agykutató zseni, ám nincsenek érzelmei, és a gyereknevelést is könyvekből oldja meg. Budapestre rendelik, Közép-Európa legnagyobb titkos laborjába, a négyes metró alá, ahol a katonaság kétségbeesetten próbálja megakadályozni a két világ között lévő mágikus Fal átszakítását. De ki lehet az ellenség? Mi erősebb, a mágia vagy a tudomány?
Műfaj: ifjúsági fantasy
Kiadó: 2015 Könyvmolyképző
Most már soha nem tudok úgy ránézni egy dióra, mint eddig. :) 
Ez volt az első olvasmányom 2016-ban, és megelégedéssel zártam be, jól indult vele az év. 
Tetszett, nagyon jól szórakoztam rajta, különösen, hogy érződött rajta az írónőre oly jellemző humor, amit nagyon kedvelek. Jó ötletek voltak benne, mindez a szokásos olvasmányos stílusban. 
De nem tudok rá maximális csillagot adni, mert óhatatlanul összehasonlítom a Szivárgó sötétséggel, ami nálam óriási kedvenc és az bizony 
mérföldekkel sok-sok ponttal jobb, mint ez. Hiányosnak, sőt néha logikátlannak érzem a világok kidolgozottságát, de még a karakterekét is, csak úgy lógnak a levegőben. Az egésznek olyan elsőkönyves író érzete van, és ifjúsági műfaj ide vagy oda, én ennél többet várok On Sai-tól. 
De senki kedvét nem akarom elvenni ettől a könyvtől, mert műfajában azért nagyon pofás kis alkotás, jól sikerült kalandozása volt ez Beának az ifjúsági fantasy világában. De most már kéretik visszatalálni a helyes útra! ( Scar, Lucy folytatást akarok!) :)
Értékelésem: 10/8
Szórakoztatóan kellemes olvasmány. És nem sorozat!

Tavi Kata: Ballépések

Ez egy újraolvasás volt a 3. rész előtt. 
Itt írtam róla: http://ananiila.blogspot.hu/2015/02/osszefoglalo-2015-januar.html
Értékelésem: 10/10
Egyszerűen bírom ezt a sorozatot, bár újraolvasáskor már sok minden idegesített benne.

Tavi Kata: Táncvarázs
Sulijegyzetek sorozat 3. része
Lilla és Krisztián egy párként kezdi a tizenegyedik évfolyamot a Duna-parti Gimnáziumban. A két szerelmes mindent megtesz, hogy semmi se rontsa el a boldogságukat, de mintha a szülők összeesküdtek volna ellenük, és amikor nem ők gördítenek akadályokat Lilláék útjába, a baráti társaságban akad mindig valami baj. 
Képes lesz Krisztián elviselni Lilla és Márk szoros barátságát?
Sikerül Lillának megfejtenie Ákos szokatlan viselkedését?
Hogyan alakul Jázmin és Kristóf felettébb zűrös kapcsolata?
Kibe szerelmes Gréta? És miért érzi Flóra egyedül magát? 
Lilla az idei évben még komolyabban veszi a táncórákat, mert nagy a tét az év végi vizsgán. Vajon tényleg neki teremtették a színpadot? Krisztián pedig kosarasként olyan lehetőséget kap, amire nem is számított.
Műfaj: ifjúsági, sulis
Kiadó: 2015 Könyvmolyképző
Nekem ez még mindig bejön. Különösen ha figyelembe veszem, hogy az előző rész újraolvasásakor már fintorogtam, annyira idegesített egy-két dolog. De úgy látszik a negatív hangulatom tovaszállt, mert jóérzésekkel bújtam ezt a részt. 
Örülök, hogy fejlődik a főszereplők kapcsolata, és a váltott szemszög is jót tett a sztorinak. 
Igazából nem volt semmi problémám vele, ez egy olyan könyv ami nem akar több lenni, mint egy sulis-ifjúsági -romantikus, amin lehet nevetni, de elgondolkodni is, és tartalmaz jócskán olyan elemeket amit mindannyian megéltünk tini éveinkben. 
Várom a folytatást!
Értékelésem 10/9
Remélem a következő új évet már a 4. résszel ünnepelhetem. (persze jöhet előbb is!)


A hónap könyve:


Réti László: Kaméleon
Kaméleon sorozat 1. része
Cameron Larkin őrmester megcsömörlött. Elege van a nagyvárosból, s úgy dönt, a nyugdíjig hátralevő időt a vadregényes montanai hegyvidéken, álmos szülővárosában húzza ki. Azonban közbeszól a sors. Egykori akadémiai barátja a segítségét kéri egy szövevényes gyilkossági ügy felgöngyölítésében. Mi történt a ranchon? Először is: ki a halott? Tényleg a családja életét pokollá tévő farmer az? Valóban a jobb sorsra érdemes fia az elkövető? Miért és kinek olyan fontos egy meddő aranybánya? Családi dráma vagy fondorlatos összeesküvés? Pusztító szenvedély vagy hideg számítás motiválta a bűntényt?
Műfaj:krimi 
Kiadó: 2012 Ulpius
Mostanában minden könyvet untam, de most végre kilábaltam az olvasási apátiámból. Köszönet Réti Lászlónak és az általa megteremtett Cameron Larkinnak. 
Már megint nem olvastam fülszöveget, és mivel még nem olvastam Rétitől, abból hogy magyar író + krimi arra következtettem, hogy Kovács Pista főhadnagy nyomoz Kiss Lenke meggyilkolásának ügyében valamelyik Mo-i kisvárosban valamikor a 20. század elején (lehet, hogy kevertem valami mással?). Na ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna. 
Történetben, karakterekben és stílusban is az amerikai krimik hangulatát hozta ez a könyv, és ez számomra most pozitív csalódást okozott. 
Annak ellenére, hogy nagyon elegem van a megcsömörlött alkoholista zsarukból, mintha másmilyen nem is lenne a világon (lehet hogy nincs is?), mégis jól szórakoztam a karakterén, ugyanis Cameron Larkinnak van egy nagy előnye, mégpedig az, hogy vicces. Nekem legalábbis bejön ez a humor, bár néha meglehetősen sértő megjegyzéseket tesz bizonyos típusú nőkre (buzikra, arabokra stb), folyik az alkohol minden mennyiségben és még cigiznek is a szereplők rendesen (bár ez most újra divat Hollywoodban is), azért magával szemben is kritikus tud lenni. Végre egy antihős, aki még be is vallja, hogy beszari alak. (szerintem nem az, csak nem idealizált) Nem tudom eldönteni, hogy ez most divatos e vagy sem, gondolom az írót sem érdekli. 
Az egyszerűnek tűnő gyilkosságból a végére egy igazi kacifántos (néhol pedig irreális, de sebaj) ügy lesz, ami még a főszereplő életét is veszélybe sodorja. És bár bizonyos csattanók kikövetkeztethetőek azért így is okozott pár meglepetést számomra az író. 
Samantha története meg zseniális, imádtam. :) 
Nem tudom, hogy magyar írótól olvastam e már ennél jobb krimit, pedig akad itt a könyvespolcomon egy-két darab. 
Az alcímet (egy exzsaru megtörtént esete) viszont nem tudom értelmezni, ilyen tuti nincs a valós életben. (remélem) 
Értékelésem: 10/10
Már beszereztem a folytatást!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése